![]()  | 
	
		
 Hemma igen 
		
		
		bye_byeInget kul att lämna ett varmt o skönt Rhodos. Men nu är vi hemma igensnyft_drop 
	 | 
		
 Sv: Hemma igen 
		
		
		snyft_dropStackars er som måste lämna Rhodos, för visst är det så att det är lika sorgligt varje gång man ska hem. Jag förstår inte dom som säger att 2 veckor är för mycket och att 10 dagar vore mer lagom. 
	Men misströsta inte Grekland finns ju kvar och visst är det så att det är lika roligt varje höst när man skall planera nästa resa. Och föresten har dom ju lovat bättre väder här nu. Ja om 19 dagar dagar sitter jag och är ledsen för att lämna Naxos, vi åker på lördag. Hej så länge Twiggybye_byebye_bye  | 
		
 Sv: Hemma igen 
		
		
		Jag förstår inte dom som säger att 2 veckor är för mycket och att 10 dagar vore mer lagom. 
	Vi vara bara där en vecka så vi kunde allt ha stannat längre, egentligen.  | 
		
 Sv: Hemma igen 
		
		
		Hej IRSA, välkommen hembye_bye 
	Hur gick det, hittade du nån god mat?  | 
		
 Sv: Hemma igen 
		
		
		Citat: 
	
  | 
		
 Sv: Hemma igen 
		
		
		bye_bye Hej, jodå, vi hittade lite god mat, på lite olika ställen. Vi var bl.a. på Zum Zum. Trevlig personal o deras gyros-tallrik var jättegod. Men åt ändå mest på hotellet, det var jättegod mat där. 
	Irene  | 
		
 Sv: Hemma igen 
		
		
		Det lät ju bra:) 
	Men en vecka, det räcker aldrig, nästa gång får du lägga på minst en vecka;)  | 
		
 Sv: Hemma igen 
		
		
		Välkommen tillbaka Irsa. 
	Citat: 
	
  | 
		
 Sv: Hemma igen 
		
		
		Citat: 
	
 /Ulrika  | 
		
 Sv: Hemma igen 
		
		
		Citat: 
	
  | 
		
 Sv: Hemma igen 
		
		
		Då måste jag få fråga, vad jobbar ni med eftersom ni tydligen har så mycket semesterdagar att ta ut, hur lyckas ni med det? Jag har 31 dagar/år. 
	Bara en stilla undran.:confused:  | 
		
 Sv: Hemma igen 
		
		
		Citat: 
	
  | 
		
 Sv: Hemma igen 
		
		
		Detta med hur länge man brukar åka var ett intressant ämne...Inkfish eller Janne kan inte ni hjälpa mig att göra ett snyggt stapeldiagram under en annan tråd? 
	Rubriken exempelvis. "Hur länge brukar du oftast stanna i Grekland" ? Altenativen: 1 vecka 10 dagar 2 veckor 3 veckor Längre än 3 veckor. Ev skulle man kunna rösta på flera om man gör flera resor per år. Tack på förhand. Mvh Ann  | 
		
 Sv: Hemma igen 
		
		
		Vi brukar försöka vara borta så många veckor som möjligt. Var nere på Kreta 3 veckor i maj och åker ner 22 september och stannar till Maj nästa år! Då är det tjänstledigt som gäller och köra nerflabb_flab 
	//June  | 
		
 Sv: Hemma igen 
		
		
		Kl.02 i natt landade jag på Arlanda efter 3-veckors semester på Kreta. 
	Det var härligt men minst en vecka för lite ;-)  | 
		
 Sv: Hemma igen 
		
		
		Vi var bara en vecka på Kreta och det kändes alldels för kort. Vi hann inte med allt vi ville göra ju. Nästa år ska vi försöka att kunna ta två veckor. 
	 | 
| Alla tider är GMT +1. Klockan är nu 15:45. | 
	Powered by vBulletin® Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
	
	KALIMERA & TA DET LUGNT