![]() |
Hurra
Fick ett SMS från Bosse W från Kalymnos. Killen har varit i musikaffären och köpt 2 skivor:D Heja Bosseklapp_klap . Han som inte kollade på musikskriverierna på Kalimera före vi träffades på Kalymnos i juni, nu köper han skivor_B-anana .
Känner mig lite skyldig till detta:) Hoppas det blev bra köp:) Riitta |
Sv: Hurra
Citat:
|
Sv: Hurra
Det kan vara roligt och gå på bouzouki med mig, speciellt när Parios dyker upp utan förvarning.Det vet Karin:D Fast Bosse har jag bara övertygat med prat och en till honom skickat Terzis skiva:D Fast han gillade grekisk musik redan, visste bara inte vad artister heter och så. Det är ju viktigast att man känner för musiken:)
Riitta |
Sv: Hurra
Citat:
|
Sv: Hurra
Citat:
|
Sv: Hurra
Citat:
Karin ångerfull |
Sv: Hurra
Nu blir jag nyfiken på vad du tycker om dina skivköp Bosse:)
Du kan väl skriva några rader sedan du har hunnit lyssna på dom:) Hoppas det blev bra.Fast man måste ju göra misstag ibland också:) Brukar jag göra lite då och då:o Riittabye_bye |
Sv: Hurra
Citat:
Har bara kört igång en men den lyssnade jag på desto mer i min walkman. Det var blandad "tavernamusik", lättlyssnat. De andra skivorna ska väl testas under veckan, lite modernare saker. Än har jag inte köpt nått jag inte gillat ;) bosse |
Sv: Hurra
Låter bra:)
Riitta |
Alla tider är GMT +1. Klockan är nu 14:49. |
Powered by vBulletin® Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
KALIMERA & TA DET LUGNT