![]() |
Angående munskydd …
Det slog mig plötsligt något jag vill berätta för er som är på väg till Grekland. Det var vid incheckningen SAS från Arlanda som tre, fyra, personer inte fick gå ombord på grund av att de hade munskydd av tyg - och det fanns inga andra att erbjuda. Tack och lov fanns det snälla medpassagerare som hade extra munskydd med sig. :)
|
Sv: Angående munskydd …
Citat:
|
Sv: Angående munskydd …
Jo, det upplyste Apollo om extra noga att tyg inte accepterades. Tur det, då jag hade just tyg, men fick införskaffa tygfria istället.
/Netwolf |
Sv: Angående munskydd …
En annan sak. Inte en enda gång har vi visat våra pass …:rolleyes:
|
Sv: Angående munskydd …
Står väldigt tydligt på SAS hemsida, men tyvärr får man säga gör olika flygbolag på olika sätt, vet tex Austrian godkänner bara FFP2 tex
|
Sv: Angående munskydd …
Citat:
|
Sv: Angående munskydd …
Citat:
|
Sv: Angående munskydd …
Citat:
Enda anledningen att titta på PLF:en skulle vara att försäkra sig om att den är inskickade och därmed finns lagrad i en databas. /Thoper |
Alla tider är GMT +1. Klockan är nu 07:57. |
Powered by vBulletin® Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
KALIMERA & TA DET LUGNT