Kalimera Grekland

Kalimera Grekland (https://www.kalimera.nu/forums/index.php)
-   Resa till Grekland (https://www.kalimera.nu/forums/forumdisplay.php?f=22)
-   -   Sterling slutar tidigt? (https://www.kalimera.nu/forums/showthread.php?t=8480)

Elisabet 2007-03-23 20:11

Sterling slutar tidigt?
 
Citat:

Synd bara att det inte fanns resor (med Sterling) längre fram än till 26/8 (från Landvetter)... ska ju åka i september men då fanns det inga flyg..... :(
Plockade citatet från tråden om flyg Landvetter-Aten. Har suttit i kväll och letat resor från Aten till Stockholm i början av oktober. Förra året åkte jag med Sterling den tiden, men nu finns det inga resor efter den 28/9. Slutar de köra då för säsongen eller kan det vara slut biljetter? Någon som vet?

aris4 2007-03-23 20:24

Sv: Sterling slutar tidigt?
 
Hej Elisabet!

Ja jag tycker oxå att det är konstigt:rolleyes: . Åkte från Aten till Stockholm den 13:e okt förra året.
Har svårt att tänka mig att de slutar då och framförallt nu när de tagit över många flygningar från Fly me.

Vi får hoppas på det bästa. ;)

Sanna

vance 2007-03-23 23:28

Sv: Sterling slutar tidigt?
 
Enligt deras hemsida: http://www.sterling.dk/sv/timetable?...=GOT&oDest=ATH
GBG-ATH mellan 21/5/2007-26/8/2007
STH-ATH mellan 14/5/2007-30/9/2007
Fast stockholm körs tre dagar i veckan och götet bara en:mad:

Wardakis 2007-03-24 07:31

Sv: Sterling slutar tidigt?
 
Stockholm-Chania med Sterling funkar väl till slutet av oktober?
Gunilla som KANSKE tar sista planet ner igen

carjoh 2007-03-24 15:22

Sv: Sterling slutar tidigt?
 
Har fått uppgift om att höstprogrammet kommer i april, och då kommer det vissa avgångar, bl a Chania - Kastrup i oktober ( vilket inte finns med nu). Kanske kommer Athen - Stockholm då också?

Carina

Angel 2007-03-25 17:05

Sv: Sterling slutar tidigt?
 
Jag åker med Viking ( www.vikingair.se) när jag åker, dom flyger jämt, va nere i November förra året. Gå in där å kolla... billigt e det åxå:)
// Jenny

BuBuki 2007-03-25 22:35

Sv: Sterling slutar tidigt?
 
[quote=Angel;81175]Jag åker med Viking ( www.vikingair.se) när jag åker, dom flyger jämt,

samma här! Dom funkar bra! skönt med direktflyg... flabb_flab

Bertil Lindroos 2007-03-27 13:51

Sv: Sterling slutar tidigt?
 
Har bokat direktflyg Stockholm-Athen-Stockholm idag med SAS
utresa 13/9 och hemresa den 6/10 till ett pris av 2.300:- tot..var betydligt billigare än med Viking. Vad jag kunde se så flyger SAS direkt en bit in i oktober.

Hellen 2007-03-27 18:44

Sv: Sterling slutar tidigt?
 
Citat:

Ursprungligen postat av Bertil Lindroos (Inlägg 81374)
Vad jag kunde se så flyger SAS direkt en bit in i oktober.

Från Stockholm kan man åka senare än från Göteborg, varför det är så behöver man ju inte fundera på.....:eek: Ang_elx :D

Nej, kanske beror det på att de vill testa linjen först?
Jag är nöjd att vi äntligen fått en direktlinje Gbg- Aten, och som tur är stämmer deras tidtabell med den tid jag vill åka, fast två avångar/vecka hade inte gjort ont.

// Helén


Alla tider är GMT +2. Klockan är nu 06:03.

Powered by vBulletin® Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.

KALIMERA & TA DET LUGNT