Jag åker om tre veckor till Rhodos och skall oxå bo på Cactus för tredje gången o det är ett kanon hotell o bo på för där är inget liv om nätterna o det är skönt. Bor man inte åt parken så är det lugn o ro.
Jag läste om frukosten som magdalena hade skrivit om o jag längtar oxå ner till deras frukost som är jätte god.
Det är samma ägare både till Cactus o Sivatas hotellen men jag får nog rekommendera Cactus istället.
Jag har oxå varit på Tassos beach som är helt underbart så några taxi resor dit blir det säkert mellan den 26 aug o 10 sept.
Även jag älskar maten på Yamas o har lärt känna killarna som äger Yamas för dom har jobbat på ett annat ställe innan nere i Rhodos stad..
En affär som är trevlig och gå o handla i är Lindos supermarket för dom känner oxå igen en när man kommer dit flera ggr o handlar. Jag har t o m fått hälsningar hem ifrån dom eftersom jag har en väninna som bor där nere på Rhodos..
Jag önskar en en trevlig resa till Rhodos..