Ämne: Ö-luffning
Visa ett inlägg
  #4  
Gammal 2008-03-14, 08:51
Lissi Lissi är inte uppkopplad
Avslutat medlemskap på egen begäran
 
Reg.datum: feb 2005
Inlägg: 12 984
Standard Sv: Ö-luffning

Citat:
Ursprungligen postat av mattias Visa inlägg
Kan du tänka dig att boka flyget själv och köpa en bra guidebok istället för att ha en reseledare samt välja ett flexibelt resande med stor frihet så ka du ö-luffa. Ligger du hellre vid samma pool i en vecka och är nöjd med det så väljer du charter.
Håller inte med Din bild av just detta....Bortsett från att resan och boendet redan är fixat så behöver charter VARKEN innebära att man har reseledare istället för guidebok ELLER att man är nöjd att ligge vid samma pool en vecka!

Vi åkte charter både till Tilos och Symi och dessa resor var det absolut ingen skillnad på jämfört med egen bokning vad gällde innehåll för vår del...Vi var tex på Kos tre dagar av vår Tillosresa då vi ville röra oss längre från ön några dagar. Man kan boka charter och ÄNDÅ vara flexibel om man så vill..

Lissi - som inte gillar generaliseringar
Svara med citat