Ska till Rethymno om tre hela lååånga dagar!
Förra gången vi var dit för fyra år sedan tog vissa ställen 3,5-4€ för en öl!
Det är dumt att tänka så, men om jag är på semester två-tre veckor om året så struntar jag blankt i om jag köper öl för 1000 kr eller 2000:-
Jag njuter istället för att reta mig på en euro!
Men det är klart man kan göra som Westerlund!?
När de var i österrike med familjen var det så dyrt (tyckte han) att åka linbana till bergstoppen så de skickade upp äldsta dottern med en kamera och därmed sparade hela familjen en hundralapp.
Ett annat spartips är att titta i resebroschyrer istället för att resa
