Visa ett inlägg
  #14  
Gammal 2008-05-28, 12:50
Elisabets avatar
Elisabet Elisabet är inte uppkopplad
 
Reg.datum: feb 2005
Ort: Umeå
Inlägg: 5 566
Standard Sv: Hinner Flygpl Aten - Pireus ?

Jodå, nog är supermarketerna välsorterade när det gäller vanliga märken, men jag är nog en alldeles för besvärlig kund. Det ska inte bara vara bra och fungerande produkter, det ska även vara parfymfritt, bivaxfritt och örtfritt. Det finns säkert sådana produkter i Grekland, men när innehållet är skrivet på grekiska känner jag mig inte säker.

Och så gillar jag verkligen inte att gå i affärer.

Så även om jag är en stor förespråkare för lättpackat, så blir det incheckning för min del så länge vätskeförbudet finns kvar. Men det blir väl snart en ändring på det???!!


MEN för att återgå till ämnet: Carina, det finns en chans att ni hinner, men en lika stor risk att ni inte gör det. Först när ni har fått era väskor, kan ni göra en realistisk bedömning om ni kommer att hinna.

Vad har ni för alternativ om ni inte hinner? Går det någon senare båt som ni kan åka med, till Naxos eller någon annanstans? Går det någon båt från någon av de andra hamnarna? Kan ni ta ett inrikesflyg i stället på kvällen? Eller måste ni vänta till nästa morgon?

Senast redigerad av Elisabet den 2008-05-28 klockan 12:57.
Svara med citat