Visa ett inlägg
  #10  
Gammal 2008-06-18, 14:48
Hellens avatar
Hellen Hellen är inte uppkopplad
 
Reg.datum: maj 2005
Inlägg: 4 604
Standard Sv: Samlade sista frågorna! Önskar svar ;) Tack på förhand!

Citat:
Ursprungligen postat av Elisabet Visa inlägg
Här måste jag få skryta lite; När vi kom till Lefkas för en veckas restis, tittade en av reseledarna storögt på våra väskor och sa: "Jag har jobbat i 15 år men aldrig tidigare sett några med så lite packning som ni har"
Jag kan förstå deras reaktion, ibland tror man ju att folk flyttar, fast det handlar om en week-end resa
Det gäller att tänka till, vad passar till vad? hemma, då behöver man inte så mycket. Tre toppar/skjortor/blusar/t-hirts/linne och tre kjolar/shorts/byxor ger nio olika kombinationer, och jag störs inte av att ha samma kombination två kvällar i rad.
Dessutom finns det på de allra flesta ställen tvättmöjligheter, det är så skönt att inte behöva släpa på bagage. Att bära det på och av planet räknas inte
// Helén
Svara med citat