Visa ett inlägg
  #12  
Gammal 2008-10-18, 14:49
RUJOs avatar
RUJO RUJO är inte uppkopplad
 
Reg.datum: jul 2007
Ort: Alingsås
Inlägg: 379
Standard Sv: Var på Samos skall man åka?

Citat:
Ursprungligen postat av Jesper Johansson Visa inlägg
Har då "endast" varit i på Samos en gång. Vi bodde i fiskebyn Kokkari. Oj wow sh*t va fint!!! ... där finns ett lugn som passade oss ypperligt. Tänk dock på att det blåser lite hårdare på denna sidan av ön. (Finns en jätte fin badvik som skärmar av från blåst och vågor inte så långt bort från de bästa restaurangerna).

Vi var i phytagorion ett par gånger den veckan vi vistades på Samos och både jag och min sambo vill snabbt tillbaka till Kokkari där solstolarna inte låg lika tätt och folket inte trängdes så intensivt... (och då var vi där i högsäsong!).


Kokkari we love you!
Nu tar du väl i. Inte är väl solstolarna tätare på den långa fina stranden vid Pythagorio än vid Kokari. Har bott i båda flera gånger. Vill inte sätta den ena framför den andra, men Pythagorio har ett plus. Närheten till flygplatsen.
Svara med citat