Citat:
Ursprungligen postat av TomasR
till Aten. 19.00 från Köpenhamn sen mellanlandning och byte av plan i Frankfurt. Vi har 65 min på oss där innan planet mot Aten lyfter. Det är Lufthansa som flyger hela vägen ner. Är det gott om tid eller spelar vi ett högt spel om vi väljer denna förbindelse? Vi är ovana resenärer och osäkra om vi hinner.
Tomas 
|
Ni spelar inte högt genom att välja det alternativet, några garantier kan man självklart inte lämna, men tiden är inte orimligt kort för att ni skall hinna, jag hade själv definitivt gärna bokat en flight med bara en dryg timmes väntan.
En liten undran- skall ni vidare från Aten ut till öarna? Då hade jag hellre valt en morgonflight så att man kommer iväg med båtarna som ofta går på eftermiddagen.
// Helén