Ämne: kreta
Visa ett inlägg
  #8  
Gammal 2008-12-19, 17:20
litentuvas avatar
litentuva litentuva är inte uppkopplad
 
Reg.datum: feb 2008
Ort: Sthlm/järfälla
Inlägg: 1 795
Standard Sv: kreta

Citat:
Ursprungligen postat av Eva L Visa inlägg
Litentuva jag tänkte mest att den som frågar efter tips inte ska behöva redovisa varför en viss ort valts bort. Det var ju ganska tydligt i inlägget att det var tips på andra delar av Kreta som efterfrågades. Alla är vi ju olika och tur är väl det.

Eva
Och det var därför jag föreslog Plakeias och Paleochora som ju inte ligger på rethymnokusten. Jag har all respekt för allas olika smak och tycke och jag älskar många andra platser på Kreta förutom Rethymno! Dock slår jag gärna ett slag för R eftersom jag tycker att det är en fantastiks stad och ett bra utgångsläge för att upptäcka ön.
Sen är det faktiskt intressant att få veta folks erfarenheter och anledningar till att göra sina val. Det är väl därför forumet finns, för att dela med sig av erfarenheter både bra och dåliga?
Svara med citat