Visst är allting mycket dyrare, speciellt när man har barn och de inte får något att äta i skolan. Det blir lagad mat 2 ggr per dag och mellanmål. Har man då en 17 årig grabb som ständigt är hungrig så kostar det på

.
Som tur är har jag oxå en 15 årig tös som inte är lika stor i maten
Skämt åtsido, att leva och bo i Grekland är väldigt dyrt numera, och man tänker på varje euro man spenderar. Det blir mycket handlat från Lidl.
Nu har vi trädgård så tomater, paprikor, zuccini mm mm odlar vi själva, det blir lite hjälp.
Tror inte som turist att man känner av det så mycket, man handlar inte sådana mängder som ett grekiskt hushåll gör.