Visa ett inlägg
  #4  
Gammal 2011-11-18, 22:02
MickeKöpings avatar
MickeKöping MickeKöping är inte uppkopplad
 
Reg.datum: apr 2009
Ort: Köping
Inlägg: 1 132
Standard Sv: Antiparos 2012

Citat:
Ursprungligen postat av smurfalot Visa inlägg
Funderar på att besöka Antiparos under min öluff nästa sommar. Finns det fortfarande billig logi där? har inte varit där sen 96... Åker också hem den 18 juli btw, Austrian Airways 1800 kr 3 v.
Det finns massor med boenden till bra pris. Du bör kunna hitta ett dubbelrum med AC, WC, kyl och kok för 30€ fram till mitten av juli. Sen blir det dyrare när Italienarna kommer och när Tyskarna kommer i augusti så sticker det rejält i pris.
Det som är dyrt är drinkar och så finns det inga billiga dagligvaror för alla så kallade supermarkets är egentligen minimarkets.
Krimskrams är lite dyrare också än på andra ställen.
Mat och dryck i övrigt är väl också ett snäpp dyrare ibland, men det finns inga katastrofdyra heller för den delen.
Å andra sidan så har man minimala kostnader för transporter.
Summerar man ihop det så är det klippt och skuret.


Citat:
Ursprungligen postat av SteffTee Visa inlägg


Vi kanske hinner ses nästa år! Planerna, fast egentligen finns det aldrig några planer, man åker bara när det är juni, är att vara kvar någon vecka i juli 2012.
Vore kul att heja i alla fall. Ni hann precis sticka i sommras.
Vi tänkte åka någon annan stans först i år (igen). Vi får se hur det blir med det
Svara med citat