Visa ett inlägg
  #2  
Gammal 2014-07-21, 07:19
Mahava Mahava är inte uppkopplad
 
Reg.datum: jul 2011
Ort: Södertälje
Inlägg: 940
Standard Sv: Santorini, vart ska man bo?

Hejsan

JAg kan inte hjälpa dig så mycket vad gäller vart o bo då jag inte varit på Santorini mer en enstaka nätter, blir första riktiga vistelsen för oss i September.

Men det jag kan säga är att du är nog ute i sista minuten, mycket är nog redan uppbokat tyvärr då det verkar vara högt tryck på Santorini samt ni åker mitt i peaken, en slagning på booking.com visar 83% reserverat

billigaste rum jag hittar kostar 460 euro i perissa (nu vet jag ju inte när ni tänkte åka så jag slog på 15 - 22 augusti) det är också enstaka rum sen drar det iväg snabbt över 1000 euro märket för en vecka tyvärr.


kan nämna att när jag bokade våra hotell i Mars så var det redan då ganska uppbokat på santorini i mitten av september.

Hoppas ni hittar något bra, kanske någon annan på forumet kan ha några bra tips, långt ifrån alla har sina rum ute på booking.com tex
Svara med citat