Visa ett inlägg
  #4  
Gammal 2014-09-30, 19:33
Kalimeras avatar
Kalimera Kalimera är inte uppkopplad
Admin
 
Reg.datum: nov 2004
Ort: Karlskrona
Inlägg: 35 080
Standard Sv: Hälsningar från Skopelos

Citat:
Ursprungligen postat av MariaJ Visa inlägg
Nja, vi kom oss iväg på moppetur, men inte till Glossa. Det blev en sväng till Agnondas för lite lunch (älskar att sitta där och äta och bara njuta av utsikten)
Samma här. Kan sitta där hur många timmar som helst. Skulle nog kunna åka till Skopelos bara för att få sitta där.

Citat:
Hemresan var väl inte den allra trevligaste Pga blåsten fick vi åka från Agnondas på lördagmorgonen, med Flying Cat. Det var inte kul Gungade väldigt mycket och många som kräktes ombord,
Vi har haft tur med vädret varje gång vi har åkt hem därifrån. Men jag har vänner som också åkt från Agnondas när det var dåligt väder. De är väldigt vana vid sjön, ändå mådde det dåligt under överresan. Inte kul!

Citat:
Vi körde även ett par gånger efter den nya vägen över bergen mellan Elios och Skopelos stad, vilken utsikt där uppifrån, fantastiskt vackert!
Är det vägen varifrån man har den här utsikten?



Stort tack för din rapport Maria!
Svara med citat