Citat:
Ursprungligen postat av Kalimera
Ska bli spännande att höra vad du har gjort idag Sunny. 
|
Rapport kommer inom kort..

..Rätt slut efler alla nya upplevelser idag och bilkörande... gör nog en sammanfattning av två dagar imorgon ist..ha TÅLAMOD!!..
Citat:
Ursprungligen postat av Ylvan
Hej Sunny
Så härligt du har det på Naxos, det låter som om det blev en mycket lyckad planändring att byta ö, så glad jag blir för din skull!
Jösses så fina de blå vinkarafferna var! Skulle nästan ge vad som helst för att få tag på ett par sådana!
Naxos låter faktiskt som en jättefin ö. Hur backigt är det att t.ex.ta sig till och från pension Sofi?
Ha det fortsatt jättegott
Ylva
|
Tack, Ylva för dina vänliga ord!..

Om du ska bo på Pension Sofi behöver du inte vara orolig över att det är backigt för det är det inte, det finns två vägar att gå dit en som är helt plan och en som är lite uppför.men ingen lång bit.
Sen får du transfer till och från båten av det snällla värdparet Rena och Theodoris.. utan kostnad, bättre kan det inte bli..

..
Enkelt att gå ner till centrala Choran och Old town..bara ett stenkast härifrån!
Sunny(som är lycklig över en toppendag ON THE ROAD)..