Tisdag 20 oktober.
Vaknade upp efter en orolig natt såklart..mörbultad i hela kroppen.. blåmärken..rivsår på armar och ben från vassa buskar.. MEN.. det kunde vart mkt värre..kunde ha vrickat foten, brutet benet.. då jag föll ett par ggr..ni ska få se bilder på terrängen jag gick i senare.
Tänk om jag inte haft mobilen vilken mardröm.. precis innan de kom hade jag bara 34% batteritid kvar!
Gick iväg till polisstationen på fm för att hämta mitt pass... lite shaky fortfarande.. de kändes som ALLA visste om vart jag vart ut för igår..

.men så är det ju inte..antar att polisen har någon form av tystnadsplikt..
Den kvinnliga polisen frågade hur jag mår idag och jag var omskakad såklart..jag tackade och sa ni är hjältar, har er att tacka för att jag lever..
Always at your service.. svarar hon med ett leende..
Nej, tänkte jag detta får aldrig hända igen..
Nu relaxar jag på hotellet med en bärs... kommer nog inte att ta mig för så mkt idag känns det som...
Bilder kommer ikväll...
Sunny, direkt från Hydra.
Tack för Era hälsningar..