Visa ett inlägg
  #1  
Gammal 2018-09-20, 18:02
Sol och havs avatar
Sol och hav Sol och hav är inte uppkopplad
 
Reg.datum: jun 2015
Ort: Örby
Inlägg: 510
Standard 14 dagar i Paleochora!

Nu har jag rest i drygt 12 timmar, om räknar sen jag låste dörren där hemma och nu har jag låst upp mitt lilla rum i Paleochora.
Det är rekord, det är faktiskt tredje gången jag är här i år! Jag har jobbat i sommar och spridit ut mina semesterdagar från maj till oktober och faktiskt kunnat åka till Grekland alla semesterdagar. Känns väldigt lyxigt! Jag sa till en man jag träffade på flyget hit att jag tycker det är psykisk medicin att åka till Grekland och han höll med mig.
Nu ska jag vara här i nästan tre dagar innan min bror och svägerska kommer hit, de flyger från Luleå och jag från Göteborg.
Det blir härliga dagar tillsammans med dem här i Paleochora. Eftersom vi bor så långt ifrån varandra tycker vi det är extra lyxigt att kunna träffas i Paleochora när alla är lediga.
Nu har jag 14 dagar här.....
Den känslan är väldigt gooo!!
Svara med citat