Kalimera Grekland

Gå tillbaka   Kalimera Grekland > Egeiska öarna & Sporaderna > Samos

 
 
Ämnesverktyg Visningsalternativ
Prev Föregående inlägg   Nästa inlägg Next
  #7  
Gammal 2008-10-08, 09:18
peppssan peppssan är inte uppkopplad
 
Reg.datum: jul 2008
Inlägg: 63
Standard Sv: Damo Studio, Phytagorio

Citat:
Ursprungligen postat av Inga-Karin Visa inlägg
Vi lär få en härlig vecka där på andra våningen med balkongen över hamnen :-) Värden lär vara speciell ;-) men det löser sig. Samos häftet från Kalimera gör att vi denna gång tänker ta södra vägen bort mor russinen som är omnämnda. Hur långt är det dit?
Väderprognosen är lysande så nu är det bara inflygningen över land som kan vara ett aber, skakar och står i för oss med stor respekt. Smällar man får ta för att komma dit. Den känslan in över land eller för all del att ta sig därifrån på en lagom lång startbana tror jag aldrig att jag kommer att vänja mig vid.

Kalimera zaz
Oj oj, är det en jobbig landning/lyftning från Samos flygplats ?? Jag har ingen aning och har bokat resa dit och jag är flygrädd !! Får kanske tänka om eller ???
Svara med citat
 

Ämnesverktyg
Visningsalternativ

Regler för att posta
Du får inte posta nya ämnen
Du får inte posta svar
Du får inte posta bifogade filer
Du får inte redigera dina inlägg

BB-kod är
Smilies är
[IMG]-kod är
HTML-kod är av



Alla tider är GMT +1. Klockan är nu 17:12.


Powered by vBulletin® Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
KALIMERA & TA DET LUGNT