Kalimera Grekland

Gå tillbaka   Kalimera Grekland > Egeiska öarna & Sporaderna > Lesbos

 
 
Ämnesverktyg Visningsalternativ
Prev Föregående inlägg   Nästa inlägg Next
  #2  
Gammal 2013-11-15, 21:39
exxy19 exxy19 är inte uppkopplad
 
Reg.datum: jun 2008
Inlägg: 25
Standard Sv: hotel Molivos

Ni behöver inte vara rädda för att det blir stökigt på något av de ställena.

Skulle ni gå och lägga er riktigt tidigt någon dag så kanske ni blir störda av lite restaurangsorl framförallt på Sea Horse men knappast så ni blir störda på riktigt.

Det är inte precis ett partyställe direkt. Vad jag vet ligger det ett diskotek/nattklubb i Molivos och den ligger väl närmare Olive Press än Sea Horse, tror dock inte att ni blir störda av den heller oavsett hotell.

Jag har varit där 3 ggr (2 i Molivos) och då i slutet Juli början Aug.
Då kan det vara lite liv då det är ett väldigt populärt resmål för Greker men det är mest barnfamiljer och alltså restaurang och badliv som gäller, inte party och disko direkt.

Bli inte avskräckt nu, det finns en hel del trevliga restauranger och barer för ett lagom avslappnat häng men jag skulle generellt inte rekommendera någon under 25 att åka dit om man inte är ett par och ute efter romantik så att säga.
Slutligen så älskar jag ön och i synnerhet Molivos.
Svara med citat
 


Regler för att posta
Du får inte posta nya ämnen
Du får inte posta svar
Du får inte posta bifogade filer
Du får inte redigera dina inlägg

BB-kod är
Smilies är
[IMG]-kod är
HTML-kod är av



Alla tider är GMT +2. Klockan är nu 07:25.


Powered by vBulletin® Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
KALIMERA & TA DET LUGNT