![]() |
|
#1
|
||||
|
||||
![]()
Det låter inget kul alls! Jag förstår varför du inte förespråkar ospec. Det handlar alltså för det mesta om tur helt enkelt.
Min far med sambo reste till Kreta för några år sedan. De bodde i Agia Marina, Chania. De bokade verkligen i "sista-minuten", dagen innan och kostnaden blev, har jag för mig, 1200 kr/person. Väl nere i Ag. Marina fick de inkvartera sig i ett rum med utsikt över havet, högt upp. På hotellet bekantade min pappa + sambo sig med ett annat par. Det paret hade bokat detta hotell. De hamnade i en fuktig lägenhet under markplan och de hade betalat 4500 kr/person! ![]() Så det handlar om tur. Sen kan man fundera på hur researrangörerna tänker när de ska inkvartera resenärer. För jag gissar att ALLA researrangörer vill att resenärerna ska vara nöjda!?! ![]() |
#2
|
||||
|
||||
![]()
Då vi åkte ospec. till Chania för några år sedan, fick vi ett hotell som låg väldigt avsides, men vi hade i princip bara betalt för en flygstol, så vi tog en taxi till Agia Marina, och sökte oss ett hotell där. En trevlig semester tyckte vi.
Glenn & Berit ![]() ![]() |
#3
|
||||
|
||||
![]()
Jag har bara bra erfarenhet av ospecificerat boende, men jag har väll haft tur.
Ofta skiljer det inte allt för mycket på priset med eller utan boende. Är prisskillnaden liten så kan man alltid chansa på boende och överge det om det visar sig vara dåligt. |
#4
|
|||
|
|||
![]()
Hej! Har sett på apollos hemsida idag flygstolar till Preveza för 3600:- för två vuxna. Avfärd 6 juni från Sturups flygplats och 14 dagar.Hyfsat pris tycker jag!
![]() |
#5
|
|||
|
|||
![]()
Oj, såg att ni ska resa från Landvetter men kanske någon annan nappar!
![]() |
#6
|
|||
|
|||
![]()
Tack för alla era erfarenheter och tips!
Vi kommer med all säkerhet ta en sista minuten, vi får väl hoppas på det bästa och sedan berätta för er hur det gick. Tack återigen! |
![]() |
Ämnesverktyg | |
Visningsalternativ | |
|
|