Kalimera Grekland

Gå tillbaka   Kalimera Grekland > Egeiska öarna & Sporaderna > Skiathos

 
 
Ämnesverktyg Visningsalternativ
Prev Föregående inlägg   Nästa inlägg Next
  #4  
Gammal 2010-08-22, 22:10
Ingelas avatar
Ingela Ingela är inte uppkopplad
 
Reg.datum: feb 2005
Ort: Stockholm
Inlägg: 63
Standard Sv: Skiathos Lägenhetshotel Galini suits

Hej Anna!

Vi hade en liten kyl med ett pluttelitet kylfack men det kan ju som sagt vara annorlunda i tvårumslägenheterna. Jag kikade in i en och såg att det där minsann fanns duschdraperi, det gjorde det inte i våran. )

Landningen är helt ok, dom bromsar lite kraftigare än man är van vid kanske.
Jag tycker det är så vackert vid inflygningen, särskilt om man sitter på vänster sida i planet, man ser ju stan så nära.
Och likaså vid starten, det känns som om man sitter i en formel 1 bil eller vad det nu heter, planet står och laddar längst bak på banan innan det drar iväg med ett enormt tryck, ryser varenda gång jag landar och lyfter där, lite skräckblandad förtjusning, tycker det är så häftigt. )
Jag jämförde med starten på Arlanda och där tar det ju en evighet innan planet äntligen lyfter jämfört med rivstarten på Skiathos.

Hur som helst: ha en underbar semester och fastna inte på Megali Ammos-stranden utan ta er runt och upplev dom andra toppenstränderna också!

//Ingela
Svara med citat
 

Ämnesverktyg
Visningsalternativ

Regler för att posta
Du får inte posta nya ämnen
Du får inte posta svar
Du får inte posta bifogade filer
Du får inte redigera dina inlägg

BB-kod är
Smilies är
[IMG]-kod är
HTML-kod är av



Alla tider är GMT +2. Klockan är nu 22:11.


Powered by vBulletin® Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
KALIMERA & TA DET LUGNT