Kalimera Grekland

Gå tillbaka   Kalimera Grekland > Kreta

 
 
Ämnesverktyg Visningsalternativ
Prev Föregående inlägg   Nästa inlägg Next
  #8  
Gammal 2010-08-24, 18:44
Kalives Kalives är inte uppkopplad
 
Reg.datum: aug 2010
Inlägg: 13
Standard Sv: Vi ska till Elafonossi (1 dagstur eller 2) bästa färdsättet?

Citat:
Ursprungligen postat av Marianne Visa inlägg
Precis! Det är morgon/förmiddag och sen eftermiddag/tidig kväll som är de allra bästa tidpunkterna på Elafonissi. Därför rekommenderar jag att man tar med sig tandborsten och något rent till nästa dag så att man kan boka in sig på ett av de små pensionaten som finns där.
Vi har som regel åkt båt från Paleochora till Elafonissi, det är ett fint sätt att komma dit på också, om man nu är på de kanterna.
Vilka tips, tackar!
Intressant, vad kan en natt tänkas kosta på ett pensionat, brukar det vara enkelt att få ett rum? Tänker lite på restiden, antar att det tar en timme eller flera från Chania och då kanske lika bra att övernatta där.. ta ett morgondopp och sedan besöka lite platser på hemvägen. Vill inte stressa då man ändå är där.
Svara med citat
 

Ämnesverktyg
Visningsalternativ

Regler för att posta
Du får inte posta nya ämnen
Du får inte posta svar
Du får inte posta bifogade filer
Du får inte redigera dina inlägg

BB-kod är
Smilies är
[IMG]-kod är
HTML-kod är av



Alla tider är GMT +2. Klockan är nu 17:03.


Powered by vBulletin® Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
KALIMERA & TA DET LUGNT