Kalimera Grekland

Gå tillbaka   Kalimera Grekland > Semestra i Grekland > Resa till Grekland

Svara
 
Ämnesverktyg Visningsalternativ
  #1  
Gammal 2012-07-11, 19:25
Maggan1 Maggan1 är inte uppkopplad
 
Reg.datum: maj 2006
Ort: Helsingborg
Inlägg: 355
Standard Sv: Packtips

Yepp -ispåsar åker alltid ner liksom en liten burk med diskmedel. Tackar för tipset av skärbrädan, denna skall nu inhandlas innan avfärd nästa vecka.

Högklackat lämnar jag numera hemma...flip-flop, vanliga sandaler eller ballerina är det enda jag tar med i skodon....

Konstaterade idag att när vädret är som det är just nu känns skillnaden mellan sommar-och höstgarderob hårfin...så man får väl en värmechock när man anländer - dock behaglig sådan.

Fortsatt skön semester

//Maggan
Svara med citat
  #2  
Gammal 2012-07-11, 19:45
Birgitta63s avatar
Birgitta63 Birgitta63 är inte uppkopplad
 
Reg.datum: jul 2007
Ort: Sjöbo
Inlägg: 1 452
Standard Sv: Packtips

Apoteket har små plastflaskor a 12 :- st. Nyss lagrat upp 3 flaskor , perfekt med diskmedel samt annat flytande . Reseflaskor är bra för dem tar ingen plats.Likaså strandmadrass som är perfekt i sängen om den är hård men vi tar den till stranden.
Birgitta
Svara med citat
  #3  
Gammal 2012-07-11, 20:19
kize kize är inte uppkopplad
 
Reg.datum: feb 2005
Inlägg: 490
Standard Sv: Packtips

Har en för många kanske onödig sak med mig. Köper IKEA:s billigaste kuddar, 12 kr tror jag att vi betalade sist. Hoppressade i rulle och bara att lämna, följer aldrig med hem igen.
Har också samma skärbräda som ni andra skriver om men jag klipper den mitt itu för den är för stor annars.
Svara med citat
Svara

Ämnesverktyg
Visningsalternativ

Regler för att posta
Du får inte posta nya ämnen
Du får inte posta svar
Du får inte posta bifogade filer
Du får inte redigera dina inlägg

BB-kod är
Smilies är
[IMG]-kod är
HTML-kod är av



Alla tider är GMT +2. Klockan är nu 16:43.


Powered by vBulletin® Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
KALIMERA & TA DET LUGNT