Kalimera Grekland

Gå tillbaka   Kalimera Grekland > Kreta

Svara
 
Ämnesverktyg Visningsalternativ
  #1  
Gammal 2006-02-03, 15:28
Kalimeras avatar
Kalimera Kalimera är inte uppkopplad
Admin
 
Reg.datum: nov 2004
Ort: Karlskrona
Inlägg: 35 552
Standard Sv: Falassarna

Citat:
Såg i ett annat inlägg att Falassarna nämndes så vill bara rekommendera denna strand för de som inte känner till den.
Du har helt rätt, Falassarna är en fantastisk strand! Och inte behöver man vara rädd för trängsel, det finns plats för hur många som helst. (Det vita "husen" på bilden är tomat- och melonodlingar.)

Svara med citat
  #2  
Gammal 2006-02-03, 16:14
Lissi Lissi är inte uppkopplad
Avslutat medlemskap på egen begäran
 
Reg.datum: feb 2005
Inlägg: 12 984
Standard Sv: Falassarna

När jag var vid Falassarna oktober 2003 blåste det och regnade det, så vi var helt ensamma så långt vi kunde se först...men jag och mitt resesällskap kunde inte motstå att bada ändå i de fantastiska vågorna som slog in mot stranden..Man kunde gå ut en bit mellan vågorna så kastades man upp och in mot stranden och vi roade oss som småbarn, skrek och skrattade..Vi sprang ut och kastades in många gånger under glada skratt och kallsupar!.Så upptäckte vi ett huttrande sällskap som kommit med bil efter oss...De tittade först storögt på oss, sen slutade det med att en av männen i sällskapet också tog av sig kläderna och kastade sig ut i vågorna i bara kalsongerna..... SÅ ROLIGT VI HADE...!
Jag kan tänka mig att det måste vara helt fantastiskt där en varm lugn sommardag! Fin bild Janne! Jag har nästan samma fast med regn och mörka moln!!
Lissi
Svara med citat
Svara

Ämnesverktyg
Visningsalternativ

Regler för att posta
Du får inte posta nya ämnen
Du får inte posta svar
Du får inte posta bifogade filer
Du får inte redigera dina inlägg

BB-kod är
Smilies är
[IMG]-kod är
HTML-kod är av



Alla tider är GMT +1. Klockan är nu 16:03.


Powered by vBulletin® Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
KALIMERA & TA DET LUGNT