Kalimera Grekland

Gå tillbaka   Kalimera Grekland > Semestra i Grekland > Resa till Grekland

 
 
Ämnesverktyg Visningsalternativ
Prev Föregående inlägg   Nästa inlägg Next
  #10  
Gammal 2024-02-08, 13:43
Masses avatar
Masse Masse är inte uppkopplad
 
Reg.datum: apr 2008
Ort: Kristianstad
Inlägg: 5 487
Standard Sv: Billiga resor!

Jag har ju tyvärr lite tunt med material att skriva om eftersom jag inte kunnat resa på ett bra tag, och att det än så länge är ovisst om/när det kan ske. Ganska tråkigt, men jag piggar upp mig med att läsa vad ni andra ihärdiga skribenter bidrar med.

Funderar på om jag ska ta och roa mig med att knåpa ihop ett par "spökresor" bara på kul. Med spökresa menar jag att jag låtsas att vi faktiskt ska göra en resa och sätter mig och knåpar ihop en plan. Den ska innehålla allt som ska bokas och kostnadsberäknas. Datum, flygtider, färjetider, flygbiljetter, färjebiljetter, boende, transfer mm. Allt klappat och klart förutom själva knapptrycket. Kanske en spökresa i början av maj med lite "lågpriskaraktär" som ni tipsar om, och en höstresa enligt Birgittas "långtiförvägkoncept".

Ganska knäppt! Men det kanske kan pigga upp lite när mina dagliga utflykter med min el-rullstol begränsas av all den här attans snön och slasket som gör att jag kör fast om jag försöker ge mig ut.

Masse
som just nu ser snön vräka ner utanför fönstret
Svara med citat
 

Ämnesverktyg
Visningsalternativ

Regler för att posta
Du får inte posta nya ämnen
Du får inte posta svar
Du får inte posta bifogade filer
Du får inte redigera dina inlägg

BB-kod är
Smilies är
[IMG]-kod är
HTML-kod är av



Alla tider är GMT +2. Klockan är nu 12:46.


Powered by vBulletin® Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
KALIMERA & TA DET LUGNT