Kalimera Grekland

Gå tillbaka   Kalimera Grekland > Kykladerna > Paros & Antiparos

Svara
 
Ämnesverktyg Visningsalternativ
  #1  
Gammal 2006-05-21, 20:58
SteffTee SteffTee är inte uppkopplad
 
Reg.datum: mar 2006
Ort: Sigtuna
Inlägg: 720
Standard Sv: Boende Antiparos

Citat:
Ursprungligen postat av Suzanna
Hej! Nu har vi börjat och kolla lite på olika boendealternativ vid de olika öarna Vi vore glada om någon kunde tipsa om ett fint boende på Antiparos vid en fin strand. Vi vill gärna ha havsutsikt
Hotell Dimitra och Artemis ligger i hamnen till höger. Rum med havsutsikt finns. Lugnt utanför, inga bilar men en och annan moppe. Ankor att beskåda.
Hotel Mantalena ligger efter hamnpromenaden och kan också erbjuda rum med havsvy. Om Du Googlar det finns en sajt.
Men reser Du under låg/mellansäsong är det bara att kliva av båten, slå sig ner på ett fik, ta en öl, be personalen kolla packningen och sedan gå runt och titta. Finns alltid rum, men husvärdarna brukar bara vara anträffbara förmiddagstimmar och sen eftermiddag (18-2100)
Åker själv ner i juni för 19:e gången i rad!!
EDIT: Htl Galini och Galinas är INTE samma htl

Senast redigerad av SteffTee den 2006-05-21 klockan 21:01.
Svara med citat
Svara

Ämnesverktyg
Visningsalternativ

Regler för att posta
Du får inte posta nya ämnen
Du får inte posta svar
Du får inte posta bifogade filer
Du får inte redigera dina inlägg

BB-kod är
Smilies är
[IMG]-kod är
HTML-kod är av



Alla tider är GMT +2. Klockan är nu 12:49.


Powered by vBulletin® Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
KALIMERA & TA DET LUGNT