![]() |
|
|
|
#1
|
||||
|
||||
|
Hei! Bussen kan jo gå til Plaka dette året, men da vi skulle bruke den gikk den bare til Maragas camping. Da måtte vi gå resten i halvmørke. Jeg tror forresten at hvis man ligger på Plaka camping så har de egen buss som kjører om kvelden. Hvor sent den går vet jeg ikke.
Mikkel Senast redigerad av inkfish den 2006-05-26 klockan 11:57. |
|
#2
|
||||
|
||||
|
När vi var där var det så här: Det finns en hållplats vid Plaka camping. Bussen skulle komma dit hela dagen och kvällen, tror det var varje timme, kanske oftare vissa tider. Varje gång vi frågade någon när nästa kommer svarade de på grekiskt manér "fifftinn minnits" och viftade stort med armen. Bussen lyckade vi dock aldrig se!
Promenaden till Maragas tar högst 10 minuter och då menar jag inte grekisk tid. Dit och därifrån gick bussen "som den skulle" och riktigt mörkt blir det ju aldrig, så inte tyckte vi det var något bekymmer inte. |
![]() |
| Ämnesverktyg | |
| Visningsalternativ | |
|
|