Citat:
Ursprungligen postat av kari
Det var en glede å kunne hente Lissi i Kalamata, syntes hun hadde hatt nok trøbbel og ekstra utgifter..., dessuten gjorde vi det i egen interesse og! Vi hadde booket en ekstra dag hos Stella kun for å møte Lissi!
|
Det är så snällt av er!
Citat:
Snart er det din tur, Janne ( h å p e r jeg). Familien GLEDER SEG veldig til dere kommer
|
Vi ser också fram emot det, väldigt mycket! Men vi vet fortfarande inte om vi kan åka. Den närmaste tiden får avgöra.
Citat:
Ursprungligen postat av Lissi
Lissi- som njuter trots allt. Yiannis Parios I högtalarna!!
|
Härligt att du trots allt ser det från den ljusa sidan.
Citat:
Ursprungligen postat av Lissi
Så sa hon att det bästa var att ta buss tillbaks där jag kunde stå för en taxi vill inte ta så blöta människor. 20 min senare stod jag på bussen tillbaks....och väl hemma kom solen så jag har ätit min första måltid ute på balkongen... Stella gav mig en kastruull med pasta och broccolisås tidigare Det är ca 17 grader...och nu kommer molnen igen.
|
Det är helt otroligt att det kan regna så mycket där du är! Hoppas verkligen att du i alla fall får några dagar då det inte regnar, helst sol förstås, men bara det inte regnar. Tur att du bor där du bor.