Vi är två familjer som vet vilka datum +- ett par dagar som vi vill åka, hur hittar vi billigast flygbiljetter och vad är billigt o dyrt egentligen, vi ska åka i slutet maj är tanken. Hur brukar ni andra göra? Brukar ni ta flyg med mellanlandningar eller aldrig i livet o ta direkt. Vi är 4 vuxna o 4 barn kan tilläggas.
Är direkt flyg för ca 8000 billigt eller kommer det bättre? Eller vad ska man hitta på för trix för att få ner priserna. Vänta eller blir det inte billigare så det är lika bra o boka? Alla tips är välkomna då vi inte bokat så här förut utan är charternördar

jag tycker det är skönt o boka o ha det klart o blir galen på att man inte vet. Men är samtidigt lite snål o hoppas att ngt bra erbjudande ska dyka upp men det kanske det aldrig gör.
Vi vill åka från köpenhamn och ska till Aten.