![]() |
|
#1
|
||||
|
||||
![]()
Båtpriserna varierar med avgifter/subventioner på olika öar. Det kan göra att en sträcka till och med kan kosta olika beroende på åt vilket håll man åker den. Helt knäppt.
Amorgos har förmodligen lägre avgift/högre subvention än Naxos, där så många fler båtar trafikerar. |
#2
|
|||
|
|||
![]() Citat:
Citat:
![]() |
#3
|
|||
|
|||
![]()
Finns det någon av Er som kan tipsa mig om någon trevlig taverna i närheten av Pireus Dream Hotel.. anländer Pireus imorgon runt 15.00..till kvällen tänkte jag ut och äta men känner inte för att gå så långt från hotellet!
Tacksam för svar!. Sunny (som har en skön stund i solen på min balkong Pension Sofi).. ![]() |
#4
|
||||
|
||||
![]()
Kolla under Aten&Pireusforumet, min tråd Äta gott i Pireus från 2011. Såvitt jag kan se på kartan vid en snabbtitt (är på jobbet) så borde taverna Rakadiko ligga vid tredje korsningen från ditt hotell räknat. Adress Karaoli kai Dimitriou 5.
Hoppas du hittar dit, de har otroligt god mat i fin miljö. Kolla menyn noggrant, de har en del lite udda rätter. |
#5
|
||||
|
||||
![]()
Här är länk till tråden: http://www.kalimera.nu/forums/showthread.php?t=27392
|
#6
|
|||
|
|||
![]() Citat:
![]() |
![]() |
Ämnesverktyg | |
Visningsalternativ | |
|
|