![]() |
|
#1
|
||||
|
||||
![]()
Helt klart Louis Colossos om du väljer mellan dessa. Det hotellet ligger INTE i Falliraki utan i Kalithea, vet inte varför Fritidsresor envisas med att skriva Falliraki. Det är lungt och städat, ingen fylla över huvudtaget. Fin strand, bra mat och fina rum med massor av trevlig personal som städar.
Skulle inte välja Ixia med småbarn om man inte tänker tillbringa hela veckan vid poolen och inte vid stranden. Vi åker till Louis den 24/8 och det är tredje gången vi återvänder dit. Har du fler frågor så Shoot ![]() |
#2
|
||||
|
||||
![]()
..och jag skulle inte välja östkusten i augusti då hettan kan vara olidlig där som det inte alls fläktar på samma sätt som på västkusten. Vi hade ca 39 grader när vi var på Rhodos i august för några år sen.
Malin |
#3
|
|||
|
|||
![]()
Det kan vara lika varmt på västkusten om det inte blåser för det har jag varit med om flera ggr. Ifjor sommar så var det riktigt varmt på västkusten även mitten på augusti men temperaturen gick ner lite grand när man kommer in i september..Vi brukar åka till östkusten när det är varmt på västkusten för då kan det blåsa lite där o sen finns det flera stränder som man kan snorkla på längs östkusten. Bland annat Tassosbeach.
|
![]() |
|
|