![]() |
|
#1
|
||||
|
||||
![]()
Tack Eva för ditt svar, jag menade naturligtvis inte att exkludera alla de kalimeror som inte bor i Grekland. Det var bara min fördom om att semesterfirare gärna tänker på annat, som sin semester som fick mig att skriva mer inriktat till boende i Grekland.
Men också den känsla av ovilja att diskutera ämnet som jag möter hos många greker... funktionshindrade "finns ju inte" som sagt.... Jag hoppas fler vill dela med sig. |
#2
|
||||
|
||||
![]()
Jag förstod dig inte som att du exkluderade, utan tvärtom så att i en sådan här fråga ska man nog akta sig för att uttala sig om man inte verkligen är insatt i hur det fungerar. Men om man har sett något, särskilt som i det här fallet något man reagerade positivt på, så är det ju inte fel att berätta.
ELISABET inte Eva ![]() |
![]() |
|
|