Kalimera Grekland

Gå tillbaka   Kalimera Grekland > Kreta > Södra Kreta

 
 
Ämnesverktyg Visningsalternativ
Prev Föregående inlägg   Nästa inlägg Next
  #6  
Gammal 2008-07-22, 20:17
Hasse Hasse är inte uppkopplad
 
Reg.datum: feb 2005
Inlägg: 2 016
Standard Sv: Snart i Paleochora

Jo då, bilden av Paleochora är klar. Brukade inför resor förr om åren ta reda på alltför mycket om vårt/våra resmål (har blivit riktiga snitsare på kombinationsresor numera) men nu har jag stannat upp. Ja.....nu får det verkliga mötet på fredag kväll bli nästa gång vi tar reda på vad som finns. Det spontana upptäckandet är trots allt det som ger upplevelserna.

Men själva orten Paleochora känns som en av de mest spännande och oförutsägbara vi snart ska komma till, på många år. Och hur vi får det, kan vi ju bara avgöra själva. En ort ger ju ingenting om man inte har förmåga att suga ut det gottaste av den.

Och vecka två i Kastelli/Kissamos blir också mycket intressant eftersom det verkar vara en ort som skiljer sig nämnvärt från Paleochora. Fast kanske inte ? Eller.....?.....det får vi ju också se.

Lägenheten just nu i lite lätt kaos, packning nästan lite här och var, ska snart öppna väskan och placera tingen...... Se upp, badrumsvågen !!


Hasse
Svara med citat
 


Regler för att posta
Du får inte posta nya ämnen
Du får inte posta svar
Du får inte posta bifogade filer
Du får inte redigera dina inlägg

BB-kod är
Smilies är
[IMG]-kod är
HTML-kod är av



Alla tider är GMT +2. Klockan är nu 21:06.


Powered by vBulletin® Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
KALIMERA & TA DET LUGNT