Kalimera Grekland

Gå tillbaka   Kalimera Grekland > Kafé Kalimera

Svara
 
Ämnesverktyg Visningsalternativ
  #1  
Gammal 2009-10-11, 14:14
Gita Gita är inte uppkopplad
 
Reg.datum: mar 2005
Ort: Järfälla
Inlägg: 1 429
Standard Sv: Avslappning...

Jag har en Shakti. Och den gör förbaskat ont! Men efter en stund blir det varmt och blodet cirkulerar, som att sitta i bastun! Och man vill nästan att det skall göra mera ont! Men rör man på sig, är det som att gnugga sig mot ett rivjärn!

När tankarna snurrar, och är det svårt att få tyst på huvudet, så lyckas jag ibland lura skallen, jag tänker på min kompost. Hur maskarna äter upp allt, sakta, sakta. Och det är så tråkigt att då somnar jag! Men det "biter" inte alltid.

Eva, att ha persiennerna uppe, det låter helt galet för mig! Jag har persienner, svarta rullgardiner och vanliga gardiner. Och du kan sova med månljuset?!
Svara med citat
  #2  
Gammal 2009-10-11, 18:04
Vilmas avatar
Vilma Vilma är inte uppkopplad
 
Reg.datum: maj 2009
Ort: Göteborg
Inlägg: 319
Standard Sv: Avslappning...

Shakti är ett säkert kort! Vad bra med uppblåsbar, den sorten kände jag inte till. Nu blev det en till att välja på. Rolig bild, jag skulle vilja se hur det ser ut när man ligger på den fullt uppblåsta kudden.

[quote=Gita;183307]
När tankarna snurrar, och är det svårt att få tyst på huvudet, så lyckas jag ibland lura skallen, jag tänker på min kompost. Hur maskarna äter upp allt, sakta, sakta. Och det är så tråkigt att då somnar jag! Men det "biter" inte alltid.
quote]


Maskar i sängen... visst det är ju det som det handlar om, att få tankarna att sluta snurra och att ha det tråkigt.
Bra tips, jag ska testa det någon gång: Här hittar jag ett smaskigt litet äppleblad...namnamnam ... här var det ett väldigt mumsigt grässtrå ..zzzzz Jag tror absolut att det funkar.
Svara med citat
Svara


Regler för att posta
Du får inte posta nya ämnen
Du får inte posta svar
Du får inte posta bifogade filer
Du får inte redigera dina inlägg

BB-kod är
Smilies är
[IMG]-kod är
HTML-kod är av



Alla tider är GMT +2. Klockan är nu 19:58.


Powered by vBulletin® Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
KALIMERA & TA DET LUGNT