Kalimera Grekland

Gå tillbaka   Kalimera Grekland > Joniska öarna

 
 
Ämnesverktyg Visningsalternativ
Prev Föregående inlägg   Nästa inlägg Next
  #3  
Gammal 2009-12-07, 14:12
bktr bktr är inte uppkopplad
 
Reg.datum: dec 2009
Inlägg: 6
Standard Sv: Party: Korfu eller Zakynthos

Citat:
Ursprungligen postat av Kalimera Visa inlägg
Jag vet inte hur det är på Korfu så jag kan inte jämföra. Däremot vet jag att det är bra party i Laganas. Om jag hade varit er skulle jag nog valt Korfu eftersom det är mycket enklare att ta sig dit, med tanke på att ni bara har fyra dagar på er.
Hej, vi har räknat med cirka 4 dygn på plats, alltså 4 dygn + 1 dygn för resa i vår Grekland vistelse på luffen. Vi kan nog även öka antalet dygn med eller 2 om vi känner för det men jag tror 4 dygn på plats blir alldeldes lagom.

Korfu verkar det vara väldigt enkelt att ta sig till med interrail kort men jag tror vi alla rangordnar Laganas över Korfu, om ingen kan få oss på andra tankebanor. Men faktumet att Zakynthos verkar vara ganska svårtillgängligt från Italien så lutar det ändå en hel del åt Korfu, därför undrar vi hur det är med partajandet där.

MVH
Svara med citat
 


Regler för att posta
Du får inte posta nya ämnen
Du får inte posta svar
Du får inte posta bifogade filer
Du får inte redigera dina inlägg

BB-kod är
Smilies är
[IMG]-kod är
HTML-kod är av



Alla tider är GMT +2. Klockan är nu 21:14.


Powered by vBulletin® Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
KALIMERA & TA DET LUGNT