![]() |
|
#1
|
||||
|
||||
![]()
Ser mer ut som grusvägen ner till Theros Wave Bar!
|
#2
|
||||
|
||||
![]()
[ Theros Wave Bar[/quote]
Θέρος Wave Bar |
#3
|
||||
|
||||
![]()
Θέρος Wave Bar[/quote]
Stämmer bra det.Detta är det bästa kort jag har på den stranden. Här är tråden vi skrev i för några år sedan, men korten har jag tagit bort. http://www.kalimera.nu/forums/showthread.php?t=12088 Barbro ![]() ![]() Senast redigerad av babsan den 2010-06-30 klockan 10:17. Anledning: La till en länk |
#4
|
||||
|
||||
![]()
Aha, det förklarar saken! Där har jag nog aldrig varit.
|
#5
|
||||
|
||||
![]()
Θέρος Wave Bar kan väl också anses ligga på Vlychadastranden, men man får promenera lite längre bort mot Akrotiri, från Perivoloushållet räknat. Baren o kringaktiviteterna har byggts upp senaste åren, tidigare fanns bara några magasin inhuggna i klippan.
|
#6
|
|||
|
|||
![]()
Ja Santo är verkligen en beundransvärd ö. Helt perfekt, Vi var där 2007, 2009 och så nu i september. Vartannat år alltså, Men nu vill vi dit igen, tillsammans med våra två vänner som visade oss ön 2007. Så vi har bokat sista veckan i augusti. Jag längtar till moussakan - Fira - klapperstenen - ouzon och alla trevliga människor där.
http://www.hallandifokus.com/santorini2011.htm |
![]() |
|
|