Kalimera Grekland

Gå tillbaka   Kalimera Grekland > Kykladerna > Naxos

Svara
 
Ämnesverktyg Visningsalternativ
  #1  
Gammal 2010-09-26, 12:29
BOKAs avatar
BOKA BOKA är inte uppkopplad
 
Reg.datum: sep 2006
Ort: Borås
Inlägg: 344
Standard Sv: Ärliga Naxos

Glömde också för ett antal år sedan kameraväskan på en stolsrygg på en taverna. När vi gått därifrån något hundratal meter så hörde vi någon som ropade bakom oss, där kom en kille från tavernan springande efter oss med vår kamera.

Det är ju också helt underbart att man ALLTID kan lägga ifrån sig både pengar och värdesaker på de olika rum man hyr och att det ALDRIG försvinner något.
Svara med citat
  #2  
Gammal 2010-09-26, 21:11
Ingrid Ny Ingrid Ny är inte uppkopplad
 
Reg.datum: apr 2005
Ort: Anderstorp
Inlägg: 261
Standard Sv: Ärliga Naxos

Det är inte bara en gång jag glömt saker - men efter en blåsig resa till Milos kommer jag nästa dag på att min solglas anpassade till mina glasögon var glömda på båten. Efter en stunds letande hjälpte hamnpolisen oss att ringa rederiet och på eftermiddagen fick jag gå ner till båten och fick mina solglasögon! Tänk att dom hade tagit tillvara dom och sen ser till att jag får igen dom! Vilken service och hjälpsamhet!
// Ingrid
Svara med citat
Svara


Regler för att posta
Du får inte posta nya ämnen
Du får inte posta svar
Du får inte posta bifogade filer
Du får inte redigera dina inlägg

BB-kod är
Smilies är
[IMG]-kod är
HTML-kod är av



Alla tider är GMT +2. Klockan är nu 11:03.


Powered by vBulletin® Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
KALIMERA & TA DET LUGNT