Kalimera Grekland

Gå tillbaka   Kalimera Grekland > Kykladerna > Santorini

 
 
Ämnesverktyg Visningsalternativ
Prev Föregående inlägg   Nästa inlägg Next
  #12  
Gammal 2010-11-11, 09:00
McCoists avatar
McCoist McCoist är inte uppkopplad
 
Reg.datum: jul 2006
Ort: Jonsered
Inlägg: 48
Standard Sv: Honeymoon...

Citat:
Ursprungligen postat av Tobbe S Visa inlägg
Det är säkert jättebra hotell, har själv aldrig varit där.
Men komma bort från "tursithysterin" lär du inte göra med tanke på alla Kalimerianer som bor där, och så mycket som skrivs på detta forum.
Precis, om man gillar att träffa svenskar i Grekland ska man bo där. Jag personligen tycker det är lite överskattat på Honeymoon och vi tyckte det var jobbigt att bo där med barn. Vi brukar bo på Irineos studios som ligger centralare i Perissa. Ett litet familjeägt hus som ligger på en lugn sidogata från huvudvägen. De har en liten pool och hämtar/kör till flygplatsen/färjan. Sedan närheten till Santorini Waterpark som vår son gillar så mycket.
Sedan ska jag tillägga att vår familj är inte så förtjust i Santorini då vi föredrar "lugna" och stillsamma öar. Men oftast får vi tillbringa några nätter på Santorini på dit eller hemresan.
Svara med citat
 


Regler för att posta
Du får inte posta nya ämnen
Du får inte posta svar
Du får inte posta bifogade filer
Du får inte redigera dina inlägg

BB-kod är
Smilies är
[IMG]-kod är
HTML-kod är av



Alla tider är GMT +2. Klockan är nu 03:01.


Powered by vBulletin® Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
KALIMERA & TA DET LUGNT