![]() |
|
#1
|
||||
|
||||
![]()
Om ni åker till Rodos finns det en hel del båtlinjer till öarna omkring. DOCK kostar biljetterna en hel del, åtminstone med de snabba båtarna, vilket kanske äter upp vinsten med billig biljett till Rodos.
Jag vet inte vad jag helst skulle rekommendera, men om ni hittar billliga biljetter till Kos är ni liksom redan på plats...nära till Nisyros, Kalymnos, Pserimos, Bodrum...Kos har också sina anhängare, cykelvänligt och med fina stränder. Nu blev du kanske ännu mer förvillad. |
#2
|
|||
|
|||
![]()
Hej Monica! Innebär det alltså att båtarna är billigare från Kos? Eller att man kanske rentav ska åka till Kos och hem från Rhodos eller tvärtom? Norwegian har hyfsade priser på båda dessa destinationer.
Tack! |
#3
|
||||
|
||||
![]()
Jag menar att avstånden till öarna omkring är kortare vilket direkt avspeglas på biljettpriset. Sen är de stora linjebåtarna billiga i jämförelse med snabba katamaraner och delfiner .
|
![]() |
|
|