![]() |
|
#1
|
||||
|
||||
![]()
Det här ser väl relativt centralt ut. Kan ju inte vara alltför backigt med de avstånden
From Muses Pension it's the following distance to: Port of Aigiali 200 m. Village Centre 150 m Beach of Aigiali 100 m Supermarket 150 m Bus Stop 150 m Pharmacy 200 m Doctor 250 m |
#2
|
|||
|
|||
![]()
Vi är 4 pers i familjen så nått bra förslag på studios för 4 hade varit perfekt, någon som nyligen varit där.
|
#3
|
|||
|
|||
![]()
Det är inga backar alls från Muses pension till de ställena. Däremot vet jag inte om de har några rum för 4 pers.. Off tycker inte jag man kan kalla att det ligger, men lite för sig självt som sagt.
|
#4
|
||||
|
||||
![]()
Aegiali är inte så mycket större än så. Ingenting är långt bort. Jag har aldrig bokat i förväg när jag varit där och alltid haft bra boende. Ett boende för 4(2 rum med kök) som jag tyckte var bra var i samma hus som Pharmacy och det var ägarna till Poseidon som hyrde ut det. Väldigt enkelt men 2 balkonger åt vardera håll.
|
#5
|
||||
|
||||
![]()
Lakki Village är ett ställe som kanske skulle passa er. Jag och maken bodde där i oktober för ett antal år sedan. Vi fick en jättefin studio till bra pris eftersom det var utanför säsongen. http://www.lakkivillage.gr/
//maji ![]() |
#6
|
|||
|
|||
![]()
Tack för all bra tips ,är det någon som har bott på Agnad, som vet hur detta hotellet är . Ser väldigt bra ut på nätet..
|
#7
|
|||
|
|||
![]() Citat:
Jag är grek och jag har studerat svenska i 2 år, så jag ska försöker bli tydlig. Jag bodde i Agnadi för 2 nätter i mitt i augusti i 2009 år i ett dubbelt rum. Jag minns att det kostade 75euro/natt. Det hade inte ett kök, som jag kan kommer ihåg. Priset ingick inte frukosten. Det var 5euro/person mer om vi ville ha den. Agnadis starka sidan är utsikten. Jag tror att alla rum har balkong som ser åt havet, djup blå! Du ska slappa där. Dessutom är det faktiskt nära i centrum, hamnen och bushållplatsen. Jag kan rekommendera dig också det här hotellet, Yperia. Det ligger bredvid Agnadi och är jattefin, jag tror. Jag bodde där för 5 nätter. Tyvärr var det dyrare än Agnadi. Om du vill mera informationer, fråga mig Lycka till, Kostas |
#8
|
|||
|
|||
![]()
Yperia är supertrevligt. Vi bodde där för två år sedan. Visserligen lite dyrare men kanongod frukost ingår i priset. de har också en mysig liten pool. Vi har bokat in vår familj på fyra i början av juni, 9 nätter. Ser verkligen fram emot det.
|
![]() |
|
|