Kalimera Grekland

Gå tillbaka   Kalimera Grekland > Ordet är fritt > Om Forumet

Svara
 
Ämnesverktyg Visningsalternativ
  #1  
Gammal 2006-03-30, 16:02
Elisabets avatar
Elisabet Elisabet är inte uppkopplad
 
Reg.datum: feb 2005
Ort: Umeå
Inlägg: 5 566
Standard Sv: en fråga o lite gnäll

Nu har jag en till fråga och lite mer gnäll

Fråga:
Ibland står det [IDENT] i inlägg med citat. Hur kommer det sig att det blir så?

Lite gnäll:
Det var bra att höja antalet inlägg i Dagens inlägg till 50. Jag har sedan dess sett så mycket som 47 trådar med nya inlägg skrivna under ett dygn, så 50 är en mer lagom nivå.

MEN det löste inte mitt lilla bekymmer. Och inte Rubys heller tror jag mig veta. Ibland har man inte läst alla inlägg när de är ett dygn gamla och då försvinner de ju i alla fall från listan. Om man har valt att markera forum som lästa finns de inte heller kvar i Nya inlägg. Då missar man dem.

Går detta att lösa på något sätt, Janne? Och då menar jag INTE att jag ska sluta markera inlägg som lästa även om jag inte har läst alla Utan jag menar till exempel en lista där nya/olästa inlägg ligger kvar längre än ett dygn oavsett om de är markerade som lästa eller ej. Eller nåt annat fiffigt. Går det?

Senast redigerad av Elisabet den 2006-03-30 klockan 16:56.
Svara med citat
  #2  
Gammal 2006-03-31, 07:25
Kalimeras avatar
Kalimera Kalimera är inte uppkopplad
Admin
 
Reg.datum: nov 2004
Ort: Karlskrona
Inlägg: 35 263
Standard Sv: en fråga o lite gnäll

Citat:
Ibland står det [IDENT] i inlägg med citat. Hur kommer det sig att det blir så?
Jag tror, men är inte hundra, att IDENT kommer upp om man inte citer rätt, att man missar att "måla" hela texten.

Citat:
MEN det löste inte mitt lilla bekymmer. Och inte Rubys heller tror jag mig veta. Ibland har man inte läst alla inlägg när de är ett dygn gamla och då försvinner de ju i alla fall från listan.
Jag vet att det går att fixa, men inte hur. Det finns triljoner inställningar att göra. Men jag ska försöka hitta den funktionen Elisabet.
Svara med citat
Svara


Regler för att posta
Du får inte posta nya ämnen
Du får inte posta svar
Du får inte posta bifogade filer
Du får inte redigera dina inlägg

BB-kod är
Smilies är
[IMG]-kod är
HTML-kod är av



Alla tider är GMT +2. Klockan är nu 10:10.


Powered by vBulletin® Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
KALIMERA & TA DET LUGNT