Kalimera Grekland

Gå tillbaka   Kalimera Grekland > Ordet är fritt > Om Kalimera

Svara
 
Ämnesverktyg Visningsalternativ
  #1  
Gammal 2021-01-24, 22:40
Masses avatar
Masse Masse är inte uppkopplad
 
Reg.datum: apr 2008
Ort: Kristianstad
Inlägg: 5 456
Standard Sv: Kalimera mera

Citat:
Ursprungligen postat av Kalimera Visa inlägg
Tack!

Forumet är Kalimeras själ om den behöver vi alla.
Instämmer med tidigare inlägg. Tack och lov att vi har detta och inte fejan (vilket jag ALDRIG använder även om jag har ett konto). Och självklart tack Janne o Camilla för att ni fortsätter att vårda vår fina sajt.

Självklart kommer det efter en sån här renovering att droppa in en hel del synpunkter och önskningar. Tror att det är värdefullt att få synpunkter från oss användare för att säkerställa förädling och ett långt och varaktigt liv för forumet.

För min del kan jag inte låta bli att citera en person som varit väldigt mycket viktigare i väldigt mycket viktigare sammanhang. Men ändå ..... jag kan väl få låna hans ord för detta mycket enklare sammanhang. .......

.... "I have a dream" ..... Tänk om/när vi åter kan välkomna nya medlemmar här på Kalimera. (Förstår att det är ett svårt önskemål. Kräver att hitta lösningar för att stoppa dem som vill förstöra.)

Men det skulle betyda så mycket, tror jag, för långsiktig fortlevnad för Kalimera. Det skulle också betyda mycket för oss som nu är medlemmar. Både nya och gamla frågor skulle komma. Och vem vet, kanske skulle det innebära att det ramlade in en och annan pinne i debattbrasan också! Skulle vara kul!

Masse
Svara med citat
  #2  
Gammal 2021-01-25, 09:25
Alalas avatar
Alala Alala är inte uppkopplad
 
Reg.datum: jan 2008
Ort: Finland
Inlägg: 6 411
Standard Sv: Ännu mera Kalimera

Tackar Janne! Även om jag inte alls har hunnit sätta mig in i saken än. Men om nya versionen fungerar bra på mobilen så är det ju bra, för folk tycks "bo" i sina mobiler nuförtiden.

/ Anne
Svara med citat
  #3  
Gammal 2021-01-26, 18:09
Kalimeras avatar
Kalimera Kalimera är inte uppkopplad
Admin
 
Reg.datum: nov 2004
Ort: Karlskrona
Inlägg: 35 073
Standard Sv: Ännu mera Kalimera

Citat:
Ursprungligen postat av Alala Visa inlägg
Tackar Janne!
Tack själv!
Svara med citat
  #4  
Gammal 2021-01-26, 18:08
Kalimeras avatar
Kalimera Kalimera är inte uppkopplad
Admin
 
Reg.datum: nov 2004
Ort: Karlskrona
Inlägg: 35 073
Standard Sv: Kalimera mera

Citat:
Ursprungligen postat av Masse Visa inlägg
Instämmer med tidigare inlägg.
Tack!

Angående nya medlemmar så kommer det troligen inte bli så. Då skulle jag få sitta och bevaka forumet i stort sätt dygnet runt för att undvika att det hackas. Och det är inget en man i min ålder orkar med.
Svara med citat
Svara


Regler för att posta
Du får inte posta nya ämnen
Du får inte posta svar
Du får inte posta bifogade filer
Du får inte redigera dina inlägg

BB-kod är
Smilies är
[IMG]-kod är
HTML-kod är av



Alla tider är GMT +1. Klockan är nu 13:42.


Powered by vBulletin® Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
KALIMERA & TA DET LUGNT