Kalimera Grekland

Gå tillbaka   Kalimera Grekland > Semestra i Grekland > Hälsningar > Hälsningar direkt från Grekland

 
 
Ämnesverktyg Visningsalternativ
Prev Föregående inlägg   Nästa inlägg Next
  #1  
Gammal igår, 15:19
Kajjas avatar
Kajja Kajja är inte uppkopplad
 
Reg.datum: maj 2015
Ort: Jönköping
Inlägg: 4 086
Standard Vink-vink från Limnos igen!

Hej!
Ja nu var det ett tag sen.
Här händer det grejer! Våra resekompisar sen många år bokade en återvändsresa till Limnos från Kastrup. Fyndpris! Då bestämde vi oss att chansa och bokade vi med fast från Arlanda. Tänkte att det får bära eller brista. Läkarintyg om vi måste avboka.Vi sa inget till dem och har haft en jobbig tid som förrädare. De anlände igår fm och vi på kvällen.
Vi bor i Platy nån km från Myrina. De bor närmare byn. Jag hade redan hunnit få både bilder och sms att de "saknade oss så".
Vid lunchtid tog vi en taxi till deras strand och smög upp bakom dem. De blev helt shockade men jätteglada och vi levde väl om en stund där till solgästernas betraktande.
Att det skulle bli så lyckat i alla fall

Vi bor väldigt fint med 5 minuter till havet. Berg åt alla håll. Fin växtlighet och mitt bland privata hus och några små hotell. 26 i luften o 22 i havet.
Tänk att vi kom hit endå!!
Knät läker sakta och jag fick diskbråck på köpet så nu får det va nog!!

Skriver rapport när jag har lite tid över.
/ En lycklig Kajja
Svara med citat
 


Regler för att posta
Du får inte posta nya ämnen
Du får inte posta svar
Du får inte posta bifogade filer
Du får inte redigera dina inlägg

BB-kod är
Smilies är
[IMG]-kod är
HTML-kod är av



Alla tider är GMT +2. Klockan är nu 01:45.


Powered by vBulletin® Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
KALIMERA & TA DET LUGNT