Kalimera Grekland

Gå tillbaka   Kalimera Grekland > Semestra i Grekland > Resa till Grekland

 
 
Ämnesverktyg Visningsalternativ
Prev Föregående inlägg   Nästa inlägg Next
  #29  
Gammal 2010-06-19, 15:49
Peter Peter är inte uppkopplad
Banned
 
Reg.datum: feb 2005
Inlägg: 2 085
Standard Sv: När man byter flyg...

Citat:
Ursprungligen postat av Pyttan Visa inlägg
Hur funkar det i Wien om man har bokat hela resan med Austrian från Stocholm till Aten med mellanlandning i Wien? Måste man checka in igen?
När du checkar in i Sthlm kolla att de Taggar väskorna till Athen och att du helst får boardingcard dit med. Så behöver du i alla fall inte tänka på bagaget i Wien. MEN! Det kan hända att du måste fixa nytt boardingcard i Wien! Jag vet inte riktigt hur det fungerar med Transit just i Wien. Ankomst och avgångshallarna ligger bredvid varandra så det är möjligt att du måste gå "ut" för att sedan komma in i avgångshallen igen.

Citat:
Är det långt mellan gaterna? Beböver man gott om tid? Brukar Austrian vara försenat?
Wiens flygplats är inte SÅ stor. Men jag vet inte vilken Gate Athenflyget går ifrån. Har du en timme på dig så hinner du nog smita inom "Godisbutiken" också... Austrian är ju vanligt reguljärflyg och det är tämligen sällan de har några större förseningar.
Svara med citat
 


Regler för att posta
Du får inte posta nya ämnen
Du får inte posta svar
Du får inte posta bifogade filer
Du får inte redigera dina inlägg

BB-kod är
Smilies är
[IMG]-kod är
HTML-kod är av



Alla tider är GMT +1. Klockan är nu 13:24.


Powered by vBulletin® Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
KALIMERA & TA DET LUGNT