Kalimera Grekland

Gå tillbaka   Kalimera Grekland > Kykladerna > Santorini

Svara
 
Ämnesverktyg Visningsalternativ
  #1  
Gammal 2010-11-10, 22:18
inkfishs avatar
inkfish inkfish är inte uppkopplad
 
Reg.datum: nov 2004
Inlägg: 8 500
Standard Sv: Honeymoon...

Citat:
Ursprungligen postat av Eva L Visa inlägg
Jag skulle kapa en natt eller två på Santorini för att få mer tid över för Amorgos. Honeymoon är ok och Julias mat är gudomlig men Perissa är en trist turistort.
Fast jag hade en kanonvecka där nu i september... All aversion jag tidigare haft mot Santorini försvann. Jag kommer garanterat att göra om det.

Oia var underbart, Pyrgos likaså, baden i Perivolos vid Honeymoon fantastiska, två av de närmaste tavernorna längs strandvägen hade kanonmat.

litentuva: som de andra säger, servicen vid honeymoon är jättebra. De hämtar vid flyget och kör till båten. Vad gäller moppe säger man bara till Julia, hon ringer Marcos på Motomania, han kommer och hämtar med bil eller scooter och kör en till firman. Han och hans fru är jättetrevliga, det känns som ett "säkert" ställe om något skulle hända.

Tror mig ha sett även att biluthyrare levererar bil till Honeymoon men där är jag inte lika säker.
Svara med citat
  #2  
Gammal 2010-11-10, 22:38
Netwolfs avatar
Netwolf Netwolf är inte uppkopplad
 
Reg.datum: jul 2005
Ort: Göteborg
Inlägg: 12 135
Standard Sv: Honeymoon...

Jag kan bara instämma med tidigare talare. Paris och Julia är bland de trevligaste människorna jag nånsin träffat. Inga problem med nånting och de har verkligen svar på det mesta och kan hjälpa till med allt möjligt.
Ett ställe att rekommendera. Ligger en aning avigt, men orkar man med en fem-minuters promenad, så är man mitt i stråket.

/Wolfen
Svara med citat
Svara


Regler för att posta
Du får inte posta nya ämnen
Du får inte posta svar
Du får inte posta bifogade filer
Du får inte redigera dina inlägg

BB-kod är
Smilies är
[IMG]-kod är
HTML-kod är av



Alla tider är GMT +2. Klockan är nu 14:49.


Powered by vBulletin® Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
KALIMERA & TA DET LUGNT