![]() |
#11
|
||||
|
||||
![]()
Var precis iväg på resa med två barn och det är ju just för barnfamiljerna som det har blivit dyrare.
Några exempel från Kefalonia: Glassar mellan 2-2,50 € Läsk för 2 € 2 solstolar + parasoll för mellan 8-10 € Barnmeny på restaurang meelan 3,75-5,50 € Tycker även att priserna har dragit iväg när gamla klassiker som följande kostar.... Frappé 2-2,50 € Tzatziki 2,50-3,50 € Grekisk Sallad 5-6,50 € .................men ouzon är ju fortfarande billig i butikerna, men det som alltid har varit dyrt i butikerna är 1 liter juice som idag kostar 1,80-3,25 € beroende på sort. |
|
|